NewsFlash – Reforma polityki narkotykowej – 5 Lipca 2008

slu

Odsłony

769

Pragniemy podziękować za każdy złożony podpis oraz udzielone wsparcie. Przedstawiamy skrót ostatnich wiadomości dotyczących toczącej się reformy polityki narkotykowej.

Zostało tylko 14 dni do spotkania komisji Ministerstwa Sprawiedliwości

Dokładnie 14 dni zostało do spotkania w Ministerstwie Sprawiedliwości na którym zapaść mają ewentualne decyzję na temat zakresu reformy. Czy do tego projektu zostanie wprowadzona depenalizacja i inne pomysły zawarte w liście otwartym, może zależeć także od was. Pod naszym listem otwartym podpisało się już ponad 30 ekspertów oraz blisko 80 zwykłych ludzi.
Więcej: http://hyperreal.info/encod/19_dni_do_spotkania_komisji_ms



Echa Miasta Kraków: Policja łowi płotki
Raport przewodniczącego Ministerialnej komisji został opisany w Echach Miasta Kraków. Profesor kryminologii z Uniwersytetu Jagiellońskiego potwierdza to, o czym od dawna rymują osiedlowi raperzy: policja nęka drobnych palaczy marihuany i daje spokój rekinom narkobiznesu.
Więcej: http://hyperreal.info/encod/policja_lowi_plotki


Powstaje Polska Sieć ds. Polityki Narkotykowej
Posiadanie niewielkich ilości lekkich narkotyków na własny użytek nie powinno być karane, a państwowe pieniądze zamiast na więzienie użytkowników marihuany mogło by być przeznaczone na leczenie i zapobieganie uzależnieniom - to główne postulaty, jakie przedstawia nowo powstała Polska Sieć ds. Polityki Narkotykowej.
Więcej: http://hyperreal.info/encod/pspn_wiezienie_nie_zastapi_leczenia


Departament Legislacyjno-Prawny MS przesyła niekomopetentną odpowiedź
(Warszawa, 4.07.2008) Departament Legislacyjno-Prawny Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiedział na list Polskiej Sieci ds. Polityki Narkotykowej, w której sieć domagała się możliwości oficjalnego przedstawienia listu otwartego do zespołu ds. nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz niektórych innych ustaw oraz powołanie w skład tego zespołu przedstawicieli szerszej grupy, niż obecnie zaproszeni - prawnicy. Ministerstwo nie odpowiedziało na żaden z tych postulatów, ustosunkowało się jednak, bez konsultacji z wyżej wymienionym zespołem do jednego z postulatów zawartych w liście otwartym. Przedstawiamy oficjalne pismo i przygotowujemy odpowiedź.
Więcej: http://hyperreal.info/encod/ms_odpowiada_na_list_pspn



Bardzo prosimy o rozesłanie tej informacji do Państwa znajomych oraz rozpowszechnianie jej w internecie, poprzez blogi, fora oraz wszelkimi możliwymi metodami.

Zobacz także aktualny NewsFlash z 11 Lipca 2008

Z poważaniem,

Komentarze

Anonimhttp://hy... (niezweryfikowany)
hej, dzis byl bardzo pracowity dzien, przygotowywanie listow do poslow, odpowiadanie wam i gloszenie nadzieji w sieci odwiedzilem dzisiaj dwoch poslow jednego z PO i drugiego z PiS jutro na liscie Rozbrat (SLD), Panowie Markowie Borowski i Balicki, i moze starczy czasu jeszcze na jakis z PO i PiS nie poddaje sie i dzieki waszemu, czesto symbolicznemu wsparciu, walcze dalej
Anonim (niezweryfikowany)
dzisiaj, jakims cudem udalo sie wydrukowac za resztke pieniedzy listy i odwiedzic polowe biur poselskich, glownie lewicy i po, ale tez pis, jutro, jak sie uda, obejde reszte pozniej w planach wyprawa do trojmiasta i podobny obchod, ludzie, pamietajcie, ze to sie samo nie zrobi, a walka tez niestety kosztuje, sorry, ja nie mam sponsora, wszystko w waszych rekach
slu
odwiedzilem poslow PO, chyba juz wszyscy, jutro zostalo juz tylko kilka biurdo odwiedzenia w przyszla srode-czwartek runda zeby popytac czy podpisali i zostawiam kazdemu komplet ksiazek, mam nadzieje ze je jutro odbiore, tudziez sie umowie po odbior bedzie tez pikieta w trakcie obrad rzeczonej komisji, ktora organizuja ludzie z wolnych konopi zaraz pojawi sie odpowiedz do Ministra Sprawiedliwosci
slu
sorry, moj stan konta od dwoch dni wynosi 4pln, niestety sama walka nie da sie zyc, przerwa w dzialaniu
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Set: Z grupką bliskich znajomych pojechaliśmy do innego miasta na zaproszenie naszego kolegi - wiadomo było tyle że impreza będzie gruba więc poziom ekscytacji też był gruby, nastawieni byliśmy na klasyczną imprezę z wódką i tańczeniem (chociaż w głębi ducha coś przeczuwałem). Setting : późny sierpień, bardzo ciepło, prywatna impreza w lesie na totalnym odludziu. Kulturka i ludzie mimo że w większości mi nieznani to "sami swoi".

 

Koło godziny 21 zajechaliśmy na miejsce imprezy. Powitał nas niesamowity widok – noc, lampki choinkowe lekko rozświetlają densflor, leżaczki, stanowisko dj z poważnymi kolumnami i bardzo dużo osób (może z 70)

 

Zaczęło się dość drętwo, mam fobie społeczne i boję się grup nieznajomych mi ludzi zatem nie od razu się dobrze bawiłem – po trzech piwkach jednak się atmosfera wyluzowała, tak samo jak wyluzowały się języki, była muzyczka, było milutko.

Tu wspomnę że muzyka gra ogromną rolę w moim życiu i jestem na nią bardzo wrażliwy.

 

 

 

  • Dekstrometorfan


Date: Pt, 21 maj 1999 06:05:35



  • Bromo-DragonFLY
  • Klonazepam
  • Oksybutynina

Wstępik. Będąc u mojej schorowanej babci poprzeglądałem jej apteczkę z lekami :p Znalazłem ten o to ciekawy specyfik. Trip raport pisany na żywo, później poddałem go korekcie. Faza miała miejsce 18. grudnia.

16:50 Zarzuciłem dwie tabletki i popiłem czarną herbatą. Aaa, zapomniałbym, lek stracił datę ważności jakieś dwa lata temu.

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Ostatnie grzybienie w tym sezonie, mieszkanie kolegów, 2 osoby "trzeźwe" (względnie:] ) 7 grzybiarzy z różnym doświadczeniem.

Będę mówił o doświadczeniu które spotkało mnie i mojego towarzysza i jego dziewczynę, powiedzmy Kojota i Bekszę i jedzącego po raz 2 łysice Rombajrła ( myślę że będzie z niego dobry psychonauta do swojego kuzyna Ś potrafi czerpać z tripa). Reszta psychonautów chyba nie doświadczyła tego co my, nie zintegrowali się zbytnio z nami (tak przynajmniej mi się wydaje) ciężko jest mi zachować chronologię zdarzeń ale postaram się jak mogę.

18:30 T+00 popijam wodą około 50 większych suszonych łysiczek wcześniej pociętych na wiórki.

T+10 min dołącza do mnie K, zjada 105 sztuk