rząd i polityka

Czy Blockchain może pomóc w reformie polityki narkotykowej?

W ewoluującym krajobrazie przełomowych technologii pojawiła się jedna innowacja jako nieoczekiwane, ale obiecujące narzędzie sprawiedliwości społecznej: blockchain. Poza powiązaniem z kryptowalutami, blockchain pozostaje w tyle liczne przypadki użycia w dziedzinie zdrowia, edukacji i rządów demokratycznych. Od usprawniania procesów głosowania po ustanawianie tożsamości cyfrowych dla populacji nieposiadających dokumentów, rządy, społeczeństwo obywatelskie i sektor prywatny badają jego potencjał dla dobra publicznego.

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył podczas wizyty w Marsylii, że rozpoczęła się tam "bezprecedensowa operacja" wymierzona w handel narkotykami, której celem jest przywrócenie porządku publicznego. Działania policji w drugim co do wielkości mieście Francji mają trwać kilka tygodni.

Projektowi ustawy legalizującemu konopie indyjskie w Niemczech grozi bezterminowe odsunięcie w czasie z powodu ostrego sprzeciwu krajów związkowych. Federalny minister zdrowia Karl Lauterbach jest jednak zdeterminowany, by z niego nie rezygnować.

W piątek (22 marca) niemiecka ustawa o konopiach indyjskich ma być przedmiotem dyskusji w niemieckim Bundesracie, wyższej izbie niemieckiego parlamentu. Przepisy będące obietnicą wyborczą Karla Lauterbacha napotykają tam na znaczny sprzeciw ze strony krajów związkowych, które grożą opóźnianiem prac w nieskończoność.

Rząd Włoch opracował krajowy plan przeciwdziałania uzależnieniom od fentanylu i innych opioidów, by – jak podkreślono – nie dopuścić do dramatu, jaki ma miejsce w USA. Zanotowano tam dziesiątki tysięcy zgonów z powodu zażywania tych substancji, które – jak się przypomina – „zamieniają ludzi w zombie”.

Do końca roku Tajlandia wprowadzi zakaz rekreacyjnego używania konopi indyjskich – zapowiada minister zdrowia tego kraju. „Niewłaściwe używanie konopi ma negatywny wpływ na tajskie dzieci” – tłumaczą politycy.
W nadchodzącym kwietniu, Niemcy wprowadzą znaczące zmiany prawne, umożliwiające dorosłym obywatelom uprawianie i posiadanie marihuany do celów osobistych. Decyzję o liberalizacji przepisów podjął Bundestag, co stanowi odpowiedź na długoletnie dyskusje na temat kontroli nad dystrybucją tej substancji.
Bundestag zdecydował się na ostrożną legalizację marihuany do użytku prywatnego. Opozycja i wielu ekspertów jest temu przeciwnych. DW wyjaśnia, co jest teraz dozwolone, a co zabronione.
Doczekaliśmy się historycznej chwili. Pierwszy polski Marszałek Sejmu popiera depenalizację konopi indyjskich. W poprzednim tygodniu Szymon Hołownia był gościem podczas Kongresu Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Amsterdamie. Tam poruszył temat legalizacji marihuany w Polsce. Z jego słów wynika, że chce zdepenalizować posiadanie marihuany na własny użytek.
W ostatnich latach, na całym świecie obserwujemy zmianę podejścia do polityki narkotykowej, skłaniającą się ku dekryminalizacji posiadania narkotyków dla własnego użytku. Irlandia, kraj o długoletniej konserwatywnej polityce wobec narkotyków, stoi obecnie przed potencjalną zmianą swojego podejścia. Zmiany te mogą wpłynąć nie tylko na prawo, ale także na społeczeństwo, system zdrowia i wymiar sprawiedliwości.
Norwegia stoi na progu potencjalnie przełomowej zmiany w swojej polityce narkotykowej, która skupia uwagę zarówno zwolenników, jak i przeciwników reform. Premier Norwegii, Jonas Gahr Støre, znalazł się w centrum uwagi po tym, jak otrzymał listy z marihuaną od Sojuszu na rzecz Polityki Narkotykowej Opartej na Prawach (AROD), inicjatywy walczącej o zmianę polityki narkotykowej.

W gabinecie minister edukacji Federacji Walonia-Bruksela Caroline Desir znaleziono 50 torebek z kokainą. Śledztwo w toku, są już osoby z zarzutami.

Rada Miasta Barcelony, pod przewodnictwem Jaume Collboni z PSC (Partia Socjalistów Katalonii), zaostrza działania przeciwko klubom konopnym w Barcelonie, dążąc do ich zamknięcia. Urząd miasta poszukuje legalnych dróg, aby “zakończyć” działalność tych miejsc, które w ostatniej dekadzie stały się głównym kanałem dostępu do tej substancji dla użytkowników w mieście.

Marihuanę medyczną można nabyć w polskich aptekach na receptę od roku 2017. Konfederacja w 2017 w większości głosowała przeciwko wprowadzeniu tej formy ziołolecznictwa do systemu zdrowia. Teraz posłowie Konfederacji chcą pełnej legalizacji marihuany, także do użytku rekreacyjnego.

W Polsce rozpoczęła się nowa era w zakresie polityki narkotykowej, z inicjatywą parlamentarną dotyczącą legalizacji marihuany. W czwartek, Konrad Berkowicz, poseł Konfederacji, ogłosił powołanie parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany.
Kongres Stanów Zjednoczonych przyjął ustawę o wydatkach obronnych, która przeznacza 10 milionów dolarów na finansowanie badań nad wykorzystaniem substancji psychodelicznych w leczeniu żołnierzy cierpiących na urazy mózgu i PTSD.
Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji publicznych, uzgodnień i opiniowania projekt zmiany wykazu substancji psychoaktywnych i psychotropowych oraz środków odurzających. Wykaz zostanie poszerzony.
Wiadomości z Niemiec – Po długich negocjacjach i opóźnieniach sytuacja w kwestii legalizacji marihuany w Niemczech staje się klarowna. Rząd federalny przedstawił ostateczny projekt ustawy o częściowej legalizacji konopi indyjskich. Jest bardziej liberalny niż zakładano. Oto ile roślin będzie można hodować w domu, ile gramów suszu można posiadać, a ile mieć ze sobą w przestrzeni publicznej oraz od kiedy ustawa wchodzi w życie.

Po raz pierwszy ujawniono zdjęcia kokainy znalezionej w Białym Domu. Na jednym ze zdjęć widać torebkę z białym proszkiem leżącą w otwartej szafce. Policja nie była w stanie ustalić właściciela saszetki z kokainą, znalezionej w Białym Domu, i zamknęła dochodzenie – poinformowała telewizja ABC.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II otrzymał akredytację Ministra Zdrowia na prowadzenie szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie psychoterapii uzależnień. Nabór wniosków rozpocznie się 15 listopada, koszt trwającego cztery lata szkolenia wyniesie 50 tys. złotych.

Jest to coraz bardziej prawdopodobne, ponieważ na ostatnim posiedzeniu Zgromadzenia Obywatelskiego w sprawie narkotyków opowiedziano się za przyjęciem innego, niż dotychczas obowiązującego systemu antynarkotykowego.

Sławomir Mentzen kolejny raz udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi. Tym razem dotyczyła spożycia alkoholu. Polityk w rozmowie z reporterem TVN24 Filipem Folczakiem powiedział, że "piwo nie jest typowym napojem alkoholika" i że "od piwa nie jest tak łatwo się uzależnić". Wszystkie badania naukowe, stanowiska ekspertów i nawet zwykłe ludzkie obserwacje temu przeczą.

W piątek, 13 października 2023 roku, Bundestag (niemiecki parlament) zajmie się projektem legalizacji marihuany w Niemczech, otwierając nowy rozdział w debacie na temat kontroli i regulacji substancji psychoaktywnych w kraju.

Ziobro o wyroku dla "króla dopalaczy": surowe karanie za takie przestępstwa było jednym z moich priorytetów na stanowisku ministra sprawiedliwości

Wysokiej jakości marihuana: władze Zurychu przeprowadzają eksperyment wśród lokalnej ludności. Otrzymają oni wysokiej jakości produkt uprawiany bezpośrednio na alpejskich łąkach. W ramach trzyletniego eksperymentu naukowego w Szwajcarii o nazwie „Züri Can – Responsible Consumption”, grupa kontrolna składająca się z 2100 osób będzie mogła spożywać marihuanę w specjalnych warunkach, ale legalnie.
Legalizacja posiadania i konsumpcji marihuany może przynieść niemieckiemu budżetowi państwa około 5 miliardów dolarów rocznie i wygenerować 27000 nowych miejsc pracy.
Zajawki z NeuroGroove
  • Inhalanty

nazwa substancji: benzyna do zapalniczek, ale to samo mógłbym

napisać o butaprenie, hermolu (można jeszcze kupić taki klej?) czy

nitro





poziom doświadczenia użytkownika: inhalanty - pierwszy raz po

wielu, wielu latach; inne narkotyki od kilkunastu lat: thc, lsd,

amfa, xtc, kokaina, grzyby, gałka, dxm, efedryna, atropina



dawka, metoda zażycia: kiranie z samary, czyli wdychanie oparów z

torebki foliowej

  • Grzyby halucynogenne
  • Retrospekcja

Planowane od kilku dni naćpanie się w stałym gronie. Przyjazd do innego miasta w celu odwalenia obowiązków rodzinnych i szybka ucieczka w celu tripowania.

Historia ta stanowi zapis wspomnień z etapu mojego życia, który z perspektywy oceniam jako dość wartościowy, ale jednocześnie pouczający. Nie będzie tu alfy pvp dożylnie i popalonych kabli, bo od zawsze uważałem ten rodzaj zabawy za nic nie warte, krótkodystansowe gówno dla przygłupów, którym nie zależy na życiu. Preferowałem psychodeliki - marię, która działała na mnie za mocno i czasem psychotycznie, a od niedawna lsd i grzyby, których to spróbowałem pierwszy raz już około 3 lata wcześniej.

  • Grzyby halucynogenne

Witam! Ludziska co ja wczoraj przezylem... nie wyobrazalna faza. Zjadlem 56 sztuk. I to byl blad. Chyba za duzo jak na pierwszy raz. Zjadlem o 22.10. Do godziny 2.30 bawilem sie zajebiscie. Potem zaczal sie myslotok, lezalem sam w lozeczku i myslalem, myslalem i myslalem.... wstydze sie przyznac, ale przechodzily przez moja glowe mysli samobojcze (oczywiscie z decyzja chcialem poczekac do zejscia fazy). Pozniej tak gdzies okolo 3.20 zrobilo mi nie dobrze i ruszylem w strone lazienki. Niestety obudzilem sie na podlodze w przedpokoju, a scislej mowiac obudzil mnie stary.

  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Metoksetamina
  • Miks

Nastawienie pozytywne, ciemny pokój ze świecą, w mieszkaniu studenckim w Krakowie, tradycyjnie poświęcany psychodelicznym podróżom (dexojaskinia).

Pierwszy raz mieliśmy spróbować hometa. Substancja, o której długo czytałem, nareszcie zagościła w naszych skromnych progach, doniesiona przez pana listonosza.

Siedzimy wieczorem i postanawiamy spróbować co to ten 4-ho-met z głową robi. Gasimy światło, włączamy muzykę (Asura), zapalamy świecę i dzielimy dawkę. Odmierzamy z tripkompanem po ~20 mg 4-ho-meta i pod język, jak mxe.

Nie będę pisał tego raportu w tradycyjny sposób, z podziałem czasowym, T+x itd, chciałbym po prostu wylać z siebie myśli, które otaczają dzisiejszą noc z prorokiem i metoksetaminą.

randomness