mefedron

Mefedron (4-metylometkatynon) - psychoaktywna fenyloetyloamina, należąca do tej samej grupy co amfetamina.

Z racji działania, mefedron zalicza się do stymulantów i empatogenów ("miłość do świata i ludzi"). Pojawienie się mefedronu na rynku jest wynikem poszukiwań legalnego substytutu dla MDMA (3,4-metylenodioksymetamfetamina).

W przeciwieństwie do MDMA, którego szkodliwość jest trudna do oceny (pomimo szerokiego wachlarza badan przeprowadzonych od lat 70.), szkodliwość mefedronu jest zupełnie nieznana - brak jakichkolwiek badan na ten temat.

W polskojęzycznych mediach mefedron, pomimo wielomiesięcznego legalnego statusu (zdelegalizowany 25 sierpnia 2010), jest praktycznie nieobecny. W mediach anglojęzycznych pojawiły się doniesienia o przypadkach śmiertelnych, za które obwiniano właśnie mefedron. Podejrzewano mieszanie substancji z innymi narkotykami i na podstawie tych przypadków zdelegalizowano mefedron klasyfikując go w grupie B nielegalnych narkotyków. Jak okazało się już po brytyjskiej delegalizacji, mefedron nie miał wpływu na śmierć użytkowników. Niemniej jednak fizycznie już niewielka dawka soli mefedronu w połączeniu np. z alkoholem lub innymi narkotykami może mieć efekt groźny dla zdrowia. Przy używaniu należy być niezmiernie ostrożnym.

Informacje na temat działania substancji i dawkowania znajdziesz w odpowiednim dziale forum talk.hyperreal.info.

Opisy przeżyć wywołanych mefedronem dostępne są również w serwisie neurogroove.info, np. "Mefedron - kocham i nienawidzę".

Narkotyki projektowane uderzają poniżej pasa

18-latek czterokrotnie dźgnął się w szyję i klatkę piersiową nożyczkami. Przebywając sam w swoim pokoju w akademiku, poczuł się nagle schwytany w pułapkę. Był przekonany, że jedynym sposobem wydostania się z niej jest odebranie sobie życia. Kiedy obudził się kilka godzin później w kałuży krwi, psychodeliczny trip ustępował. Był przerażony, udało mu się wezwać karetkę. Po powrocie do zdrowia powiedział Joji Suzuki, zajmującej się uzależnieniami psychiatrze z Brigham and Women’s Hospital w Bostonie, że wziął LSD.

Portret użytkownika Konkormir

Zlikwidowano wytwórnię mefedronu w Świętokrzyskiem

Laboratorium produkujące mefedron - narkotyk zyskujący coraz większą popularność, zlikwidowano w Świętokrzyskiem.

Nowe narkotyki zalewają Europę

Mamy do czynienia z prawdziwą plagą.

Portret użytkownika syncro

Mefedron zakazany w całej Unii Europejskiej

Rada UE przyjęła zakaz sprzedaży mefedronu

Portret użytkownika frodo

UK: mefedron nadal dostępny, w podwójnej cenie

Mefedron zdelegalizowano w Wielkiej Brytanii w kwietniu tego roku, pomimo sprzeciwu specjalistów i, jak się później okazało, braku dowodów na szkodliwość substancji. Zmiana przepisów miała doprowadzić do organiczenia jej dostępności. Efekt? Mefedron na czarnym rynku, zupełny brak kontroli jego składu i dwukrotnie wyższa cena.

Przygoda z dopalaczami oczami ich sprzedawcy

Wielu z was kupowało w smartszopach, wielu z was widziało takie zakupy w telewizji, wielu z was używało smartdrugów. Niewielu z was stało za ladą w tym interesie. Małe wspomnienie na ten temat z mojej strony, zapraszam do lektury.

Portret użytkownika frodo

Wypił pół litra wódki w cztery sekundy. Zmarł

29-letni Richard Davies mimo protestów znajomych błyskawicznie wypił pół litra wódki. Kilka godzin później znaleziono go leżącego w kałuży własnej krwi. O śmierci mężczyzny pisze brytyjski "Daily Mail".

Portret użytkownika syncro

Które dopalacze znikną z rynku? Nowelizacja ustawy (update)

25 sierpnia wchodzi w życie znowelizowana ustawa z dnia 10 czerwca 2010 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Na listę kontrolowanych substancji trafia grupa "dopalaczy", w tym słynny mefedron. Sprawdź, które produkty znikną z półek sklepowych.

Portret użytkownika syncro

Lekcje z delegalizacji mefedronu

Mefedron został zakazany na podstawie organiczonych dowodów i histerii medialnej. Potrzebujemy nowego podejścia do klasyfikacji narkotyków.

Portret użytkownika syncro

To nie mefedron spowodował śmierć nastolatków w UK

Jedną z ostatnich decyzji poprzedniego rządu w UK była delegalizacja mefedronu, nowego narkotyku, który rzekomo doprowadzić miał do śmierci dwóch nastolatków. Dziś wiemy, że mefedron nie miał z ich śmiercią nic wspólnego.

Portret użytkownika syncro

Niebezpieczne dopalacze

Mefedron - środek silniejszy od kokainy i dodatku legalny. To jeden z tak zwanych dopalaczy, które można kupić także w Warszawie. Sprzedawcy są bezkarni, bo na opakowaniach informują, że dopalacze się kolekcjonuje a nie zażywa.

Portret użytkownika syncro

Delegalizacja mefedronu w UK

Mefedron może być zdelegalizowany w ciągu kilku tygodni, nawet przed 16 kwietnia - takie stanowisko przedstawił brytyjskiemu parlamentowi David Hanson z ministerstwa spraw wewnętrznych.

Legalny narkotyk kusi i zabija

Nie piwo, a pochodna efedryny - groźny narkotyk, króluje dzisiaj w dyskotekach. Jego atutem jest cena oraz fakt, że można go legalnie kupić w naszym kraju. Jednak jak się okazuje substancja ta może doprowadzić nawet do śmierci. Mimo to obrót tym narkotykiem nie jest kontrolowany przez nikogo.

Portret użytkownika syncro

W Wielkiej Brytanii trwa dyskusja o mefedronie

Mefedron, który najprawdopodobniej był przyczyną śmierci dwóch nastolatków w angielskim Scunthorpe, jest bardziej popularny, niż przypuszczamy - podaje The Guardian.

Portret użytkownika syncro

Dopalacz jak narkotyk. Policja jest bezradna

Na polskim rynku pojawił się nowy, silnie uzależniający i mocno rujnujący zdrowie środek. Nie podajemy jego nazwy, żeby nie robić reklamy. W Polsce można nie tylko legalnie kupić ten "dopalacz", ale nawet dostać na niego fakturę. Policja rozkłada ręce, bo nic nie może zrobić.

Portret użytkownika syncro

"Legalna kokaina" (mefedron) zabiła dwóch nastolatków

Stowarzyszenie brytyjskich nauczycieli zaapelowało do władz o zdelegalizowanie mefedronu po śmierci dwóch nastolatków, którzy zażyli ten specyfik. Według nauczycieli zupełnie legalny w Wielkiej Brytanii narkotyk jest tak samo groźny jak te zakwalifikowane do grupy największej szkodliwości - napisał goniec.com.

Portret użytkownika syncro

Śmiertelny narkotyk wchodzi na rynek

W pubach, dyskotekach i klubach młodzieżowych największych polskich miast pojawił się nowy narkotyk - mefedron.

Portret użytkownika syncro

Mefedron - zabójczy dopalacz dotarł do Polski

Nowy i bardzo niebezpieczny dla zdrowia dopalacz o działaniu euforycznym pojawił się na polskim rynku. Produkowana w Izraelu substancja o nazwie Mefedron to pochodna efedryny. Specyfik został zakazany w tym kraju po miesiącu od pojawienia się na rynku. W Danii i Szwecji po jego zażyciu zmarło już dwóch osiemnastolatków.

Subskrybuje zawartość